ROZPOCZĘCIE NABORU DO NASTĘPNEJ EDYCJI: lipiec 2021
TERMIN ROZPOCZĘCIA: WRZESIEŃ 2021
Trening prezentuje kompleksową koncepcję terapii stworzoną przez dr. Granta McFetridge’a wraz z narzędziami do pracy własnej i skutecznej pomocy klientom. Psychobiologia subkomórkowa to nowa metoda oparta na latach studiów i badań w dziedzinie psychologii, terapii i biologii. Prace te rozwinęły znany psychologii związek między problemami emocjonalnym czy zaburzeniami funkcjonowania a silnym negatywnym bodźcem (zwanym traumą) z wczesnych okresów rozwoju. Dowodzą, że na rozwój psychiki, emocjonalności i świadomości bezpośrednio wpływają urazy z przeszłości, które ciało przechowuje i odtwarza w podobnych kontekstach w tu i teraz, co znacząco wpływa na funkcjonowanie i ogólną jakość życia.

“Przed Treningiem u Agaty byłam pasjonatką pracy terapeutycznej z ludźmi, ale wciąż poszukiwałam optymalnej metody, która dawałaby natychmiastowe efekty. Te, które już znałam i stosowałam rozwiązywały problemy tylko powierzchownie. Na co dzień tkwiłam w rzeczywistości korporacyjnej i chociaż planowałam odejście wciąż odwlekałam to w czasie. Tak trafiłam do Agaty i kiedy poznałam skuteczność Psychobiologii Subkomórkowej, decyzja o podjęciu treningu pojawiła się u mnie natychmiast. Liczyłam na otrzymanie skutecznych narzędzi i wiedzy potrzebnej do pracy z klientami, ale otrzymałam znacznie więcej. Podczas treningu przeszłam całkowitą transformację siebie. Stałam się znacznie silniejsza, spokojniejsza i pewna tego, że pomoc terapeutyczna jest nie tylko moją pasją, ale moją życiową drogą. To, co najbardziej mnie zaskoczyło, to moja całkowita zmiana podejścia do zmian w życiu, zdecydowana redukcja negatywnych przekonań i odczuwalna poprawa jakości życia. Trening u Agaty jest wymagający, jednak warto podjąć to wyzwanie, gdyż sposób prowadzenia przez Agatę, narzędzia, ćwiczenia i sesje z superwizją w pełni przygotowują do samodzielnej pracy. Zdecydowanie polecam osobom, które chcą pomagać skutecznie – zarówno sobie jak i innym.”
Jola Hamerlik, Certyfikowana Terapeutka ISPS, właścicielka Atelier Przemian
Krystyna Luzar, certyfikowana terapeutka ISPS
Katarzyna Blicharska, certyfikowana terapeutka ISPS

MODUŁ I: TERAPIA TRAUMY. TEORIA I PRAKTYKA.
Obejmuje materiał zwany terapią traumy oraz praktykę. Koncentruje się na intensywnej nauce teorii, która jest następnie stosowana w wymiennych sesjach pomiędzy uczestnikami, a później również z klientami z zewnątrz . W połączeniu z wiedzą zawartą w podręczniku, stanowi to kompleksową metodologią do skutecznej autoterapii i rozwoju osobistego. Osoby, które chcą uczestniczyć w drugiej części szkolenia i zostać certyfikowanym terapeutą Psychobiologii Subkomórkowej, po zakończeniu pierwszej części szkolenia mogą podejść do pierwszej części egzaminu.
MODUŁ II: PROCESY I PROFESJONALNE ASPEKTY PRACY TERAPEUTY.
Obejmuje procesy PeakStates Therapy: Cichy Umysł, Wewnętrzny Spokój, Światłość Mózgów oraz Optymalną Ścieżkę Życia oraz pokrywa ważne aspekty relacji z klientem i etyki, jak zasadę „opłaty za efekt”, która charakteryzuje terapeutów pracujących tą metodą. Po jej zakończeniu można dokończyć egzamin oraz proces certyfikacyjny, o którym piszę poniżej.
Prowadzące: Agata Szyplińska wraz z zespołem certyfikowanych terapeutek, które biorą udział w szkoleniu dla trenerów ISPS: Jolanta Hamerlik i Danuta Czarny

Trening przygotowuje do egzaminu, po którym można zostać certyfikowanym terapeutą ISPS (Instytute for the Study of Peak States) i zostać członkiem międzynarodowej społeczności, mieć dostęp do superwizji, aktualizacji narzędzi pracy, cyklicznie organizowanych konferencji, rozwoju specjalizacji klinicznej (Asperger, OCD – zespół obsesyjno-kompulsywny, Traumatic Brain Injury), jako trener lub badacz. Ze względów bezpieczeństwa, niektóre techniki Psychobiologii Subkomórkowej mogą być wykorzystywane wyłącznie przez licencjonowanych terapeutów Instytutu ISPS, dlatego tak dużym atutem jest podejście do certyfikacji. Do ukończenia tejże wymagane jest zaliczenie dodatkowych modułów (mogą być one zaliczone w wyniku posiadanych zaświadczeń i dyplomów lub można je zrealizować z rąk każdej autoryzowanej w tym zakresie instytucji lub osoby):
- Diagnoza chorób i zaburzeń psychicznych,
- Trening w tematyce kryzysu duchowego (zarys zjawiska, diagnoza i postępowanie),
- oraz diagnoza i zapobieganie ryzyku samobójstwa.
Po ukończeniu pierwszej części kursu następuje pierwsza część egzaminu: teoretyczna i praktyczna (sesja z klientem), a egzaminatorem jest terapeuta z wieloletnim doświadczeniem. Zwykle potrzeba na to 2 lub 3 kilkugodzinne spotkania. Po zaliczeniu tej części otrzymuje się tytuł Terapeuty Traumy. Można na tym zakończyć trening i po uzupełnieniu dodatkowych modułów (wymienionych powyżej), po podpisaniu dokumentów licencyjnych (roczna licencja to 360 zł), podaniu własnego opisu i zdjęcia na stronę ISPS oraz rozpoczęciu rocznego mentoringu (comiesięcznych spotkań superwizyjnych), pracować jako terapeuta ISPS, używając narzędzi z pierwszej części treningu. Dostają oni również dostęp do forum teraputów i odpowiadających tej części treningu materiałów dla terapeutów oraz i mogą się promować się jako terapeuci na stronie Instytutu.
Osoby, które wezmą udział w drugiej części treningu, po jej zakończeniu mogą podejść do drugiej, dużo krótszej i tylko teoretycznej części egzaminu, po którym uzyskują dodatkowo tytuł Facylitatora Stanów Szczytowych (Peak States Therapist), po podpisaniu dokumentów licencyjnych (roczna licencja to 360 zł) dostają dostęp do dodatkowych materiałów potrzebnych do prowadzenia tych procesów oraz również rozpoczynają proces rocznego mentoringu.
Kontakt i informacje: agata@terapialafuente.eu.